Plášil podlahy

 

Podlahy-Kralupy nad Vltavou  PVC,lina.laminátové podlahy,koberce,vinylové dílce 

KONTAKTY

Jan Plašil
Kmochova 545
27801, Kralupy nad Vltavou
tel: +420 604638488
jan.plasil(a)seznam.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 300 Kč
naše cena 300 Kč
naše cena 300 Kč

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 51% Libí se mi Libí se mi 32% Nelíbí Nelíbí 7% Vůbec Vůbec 9%
Otevírací doba: otevřeno po telefonické domluvě v uvedený čas Po-S:. 10.00-18.00 Čt: 8.00-18.00 Pa: 10.00-16.00 So: 9.00-12.00

Úvod » Koberce

Koberce

Sháníte koberce?Prodejna PODLAH v Kralupech n. Vlt. Vám nabízí široký výběr materiálů,barev a vzorů.Koberec Vám můžeme nechat nařezat přímo na míru,provádíme rozvozy i pokládky koberců.

Koberec vždy tvoří nápadný prvek interiéru. Estetický dojem může nějaký ten „huňáč“ příjemně doladit, při nevhodném výběru ho ale výrazně znetvoří. Výběr by proto měl být uvážený - a to nejen vzhledem k estetice, ale také vzhledem k funkčnosti...

Jaké jsou výhody a nevýhody koberců ?

Pro a proti

Nejdříve je třeba zvážit všechna pro a proti. Příjemný pocit útulnosti místnosti s kobercem totiž nemusí vždy pociťovat každý. Také argumenty, že chození po koberci je mnohem příjemnější, dnes už asi příliš neobstojí - například plovoucí podlaha s vytápěním také poskytuje očekávaný komfort.

Koberec vyžaduje jinou péči než třeba parkety, případně jiná podlaha. Pokud raději vytíráte než vysáváte, asi budete vděčni spíše za něco jiného, než je koberec.

Kobercům k dobru je nutno připočíst jeho izolační vlastnosti. Teď nejde o tepelnou, ale spíše o zvukovou bariéru. Koberce velmi dobře tlumí hluk.

Názory na vhodnost koberců pro alergiky se různí. Jeden tábor je zavrhuje s tím, že se v nich usazuje prach, který se úklidem nekvalitním vysavačem víří bytem, že jsou domovem roztočů a jiné havěti a tudíž pro alergiky nevhodné.

Druhá strana se však koberců zastává, protože zachytáváním jemného prachu v bytě snižují jeho koncentraci v ovzduší. Pokud si pořídíte koberec s nízkým vlasem a budete dbát na důkladnou údržbu a úklid, může být pro alergiky vhodnější než holá podlaha.

Koberec potřebuje péči

Aby koberec dlouho vydržel (nejen užitnými kvalitami, ale i barevně), je potřeba věnovat mu dostatečnou pozornost. Hlavně pravidelně vysávejte, nejlépe dvakrát až třikrát týdně. Jednou za čas mu také dopřejte hloubkovou očistu. Na koberce s nízkým vlasem (mimo bavlněných), vystačíte se suchou metodou - použijete pouze prášek, který na sebe naváže prach i nečistoty. Mokrou cestu snesou všechny druhy. Na trhu je dostatečný výběr vhodných čisticích prostředků. Nejúčinnější je však strojové čištění. Horká voda se saponátem uvolní nečistoty, které okamžitě odsajete